Чи можна використовувати протруйник не за призначенням?

Чи можна використовувати протруйник не за призначенням?

Інколи виникають наступні ситуації: не вистачає дещиці протруйника, щоб завершити обробку насіння, або навпаки - на полі масова поява шкідників, а на складі є лише протруйник. У таких випадках виникає бажання використати протруйник для обробки вегетуючих рослин, або протруїти насіння звичайним фунгіцидом або інсектицидом. І хоча у препаратів, які Ви хочете використати для заміни можуть збігатися діючі речовини, використовувати їх не за призначенням не варто.

Є три причини, які не дозволяють це робити (крім рекомендацій від виробника):

  1. формуляція. Кожен препарат має у своєму складі не лише діючу речовину, а й велику кількість інших компонентів, які зумовлюють його фізичні властивості. І у протруйників та засобів, що використовуються по вегетації, вони абсолютно різні (перші повинні добре утримуватись на насінині, а другі - розтікатися по поверхні рослини, проникати крізь восковий наліт тощо). Тож навіть препарати з однаковою діючою речовиною можуть просто не спрацювати при використанні не за призначенням через іншу формуляцію;
  2. концентрація діючої речовини. Протруйники мають низьку концентрацію діючої речовини, на відміну від пестицидів, які вносять по вегетуючих рослинах. У такому разі чітко вирахувати необхідну дозу внесення препарату майже неможливо. А випадкове внесення підвищеної дози д. р. може призвести до появи фітотоксичного ефекту;
  3. барвник. Це стосується лише варіанту із внесенням протруйника по вегетуючих рослинах. Адже у такому випадку Ви можете отримати яскраво забарвлений посів, що унеможливлює здачу насіння з нього на елеватор або зерносховище (ніхто не прийматиме "кольорове" насіння).

Тож використання протруйників насіння для обробки вегетуючих посівів або фунгіцидів/інсектицидів, призначених для внесення по вегетації, для протруєння фактично не можливе. Хіба що Вам вдасться підібрати препарати з однаковою формуляцією та правильно вирахувати відсоток діючої речовини у готовому робочому розчині. Чи потрібно витрачати час на такі розрахунки та підбір препаратів, вирішувати лише Вам.

Made with