Чим підживити пшеницю навесні?
Скоро весна, агрономи готуються до весняного підживлення зернових. Тут постає питання, що взяти для ефективного підживлення зернових? Відповідь на це питання ми дамо у цьому відео.
Головний орієнтир для підживлення весною це стан посіву культури. Що це означає? Треба дивитись на фазу розвитку та загальний стан посіву. Наскільки гарно вона розкущилась з осені, чи є ураження морозом чи шкідниками та інші показники здоров’я посіву. Тут шляхи розділяються. Для сильних, добре розкущених посівів потрібен пролонгований азот, а саме амідна та амонійна форма, які будуть довго переходити у доступну для кореня рослин форму тим самим створюючи ефект “довгого” азоту. А для слабких посівів, які треба “витягувати”, потрібен “швидкий” азот у нітратній формі, який буде доступний буквально на другий день після застосування.З формами азоту розібрались, а які це добрива?Із найбільш поширених нітратних – це амоніум нітрат, тобто селітра. Амідна форма азоту це карбамід.
Треба пам’ятати ще один важливий факт. При застосуванні по мерзлоталому грунту є усереднені цифри непродуктивних втрат азоту. Виглядають вони наступним чином.
Графік показує, що найбільші непродуктивні втрати азоту з добрива має карбамід, селітра має нижчій показник і найбільш привабливо виглядає КАС. 3% – крутий показник.
Тобто при застосуванні по мерзло талому грунуту краще використовувати КАС, а селітру і карбамід безпечніше вносити сівалками “по Бузніцкому”.