Десикація гречки

Десикація гречки

У нас на каналі є люди, що давно просили розповісти про гречку, а особливо про її десикацію.

Сьогодні ми дамо відповідь на питання: коли робити десикацію гречки?

На що дивитись щоб прийняти рішення про десикацію гречки?

В першу чергу це на стебло, точніше його колір, у гречки, яка є фізіологічно стиглою колір стебла буде червоним. Якщо стебло зелене – значить нехай стоїть.

Але до коли ж стояти – запитаєте  Ви?

Гречка має дуже розтягнутий період цвітіння, вона може відцвісти та відплодоносити, а потім впаде дощик і вона знов цвіте! І кожне це цвітіння буде додавати урожай.

Та цьому все ж є край, в залежності від умов вирощування настає той момент, коли культура вже має певну кількість готових до збирання плодів і цвіте, але чекати дозрівання цього цвіту немає сенсу, адже втрати плодів, що вже готові до збирання – буде мати наслідки!

Тобто наступні хвилі цвіту можуть не принести суттєвої прибавки до врожаю, а затягування сроків збирання в деяких випадках приводить до суттєвих втрат основної маси культури.

Але якщо дощик все ж пройшов то треба дивитись на кількість квіток, якщо кількість недогону і свіжозакладених квіток невелика то краще збирати, що не втратити те, що вже налилось.

Що стосується десикації то наша думка все ж схиляється в сторону роздільного комбайнування. Адже це крупа і нам її їсти. А із залишковими кількостями гліфосату гречку не пропускають на дитяче харчування.Але все ж бувають випадки коли треба зробити  десикацію, наприклад у господарстві немає причіпної жатки. І тут залежно від ситуації треба вибрати швидкий дикват або повільніший гліфосат.

Тож збирайте гречку вчасно!

Made with