Фактори, що впливають на ефективність обробки пестицидами

Фактори, що впливають на ефективність обробки пестицидами

Щоб отримати максимальний ефект від використання пестицидів на посівах культурних рослин, потрібно дотримуватись цілої низки різних факторів. Основними з них є:

 1. температура навколишнього середовища;
 2. вологість повітря;
 3. опади після внесення;
 4. роса;
 5. швидкість вітру на момент обприскування;
 6. сонячна інсоляція;
 7. швидкість руху обприскувача;
 8. норма витрати робочого розчину;
 9. жорсткість та pH води, що використовувалась для приготування робочого розчину;
 10. вибір форсунок;
 11. наявність або відсутність на листі воскового нальоту;
 12. загальний стан посіву.

Всі ці фактори дещо різняться у залежності від типу діючої речовини, способу внесення та культури, що обробляється. Тож ми зібрали для Вас середні показники для усіх пестицидів.

ТЕМПЕРАТУРА ПОВІТРЯ

Показники температури повітря під час внесення ЗЗР повинні бути в межах +15°...+25°C. Детальніше цей фактор ми розглядали у попередніх публікаціях.

ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ

Якщо на момент внесення препарату вологість повітря становить менше ніж 60%, різко зростає випаровування крапель робочого розчину, що призводить до збільшення втрати ефективності засобів захисту.

ОПАДИ

Переважна більшість ЗЗР потребує відсутності опадів протягом 2-4 годин після внесення. А ефективність ґрунтових гербіцидів, навпаки, зростає за наявності помірних опадів.

РОСА

Наявність роси на листі знижує ефективність застосування препаратів. Також це стосується і роси, що з'являється за 2-3 години після обробки посіву.

ШВИДКІСТЬ ВІТРУ

Під час внесення швидкість вітру не повинна перевищувати 2-3 м/с для рівномірного розподілу робочого розчину та запобіганню його знесення.

ШВИДКІСТЬ РУХУ ОБПРИСКУВАЧА

Цей показник повинен знаходитись в межах 10-12 км/год у разі, якщо штанга обприскувача знаходиться на висоті 60-80 см від рослин або ґрунту. Збільшення висоти штанги на 10-20 см призводить до втрати ефективності препарату на 15-25%.

ВИБІР ФОРСУНОК

Згідно з обраним пестицидом та рекомендаціям щодо його використання потрібно обирати щілинні або інжекторні форсунки. Також важливо правильно налаштувати розмір краплі. Оптимальним є розмір в 150-250 мікрон. Перед проведенням обробки посіву ЗЗР доцільним є проведення калібрування форсунок за формулою.

undefined

Для переважної більшості ЗЗР pH води повинен становити 5,0-6,0. Жорсткість води (вміст солей кальцію та магнію) не повинна перевищувати 400 ppm. Вимірювання кислотності проводять за допомогою pH-метра, а жорсткості - TDS-метра.

Для отримання максимальної ефективності від застосування ЗЗР потрібно не лише дотримуватись перерахованих вище факторів, а й правильно готувати робочий розчин та використовувати препарати, придбані у перевірених постачальників, щоб уникнути підробки.

Made with