“Фішки” в ріст-регуляції ріпака

“Фішки” в ріст-регуляції ріпака

Для будь-якого аграрія, який хоча б раз вирощував озимий ріпак, абсолютно зрозумілою є аксіома, що використання регуляторів росту на цій культурі восени обов'язкове. Адже це дає змогу не лише отримати більш вирівнені посіви та не допустити переростання рослин, а й безпосередньо відбивається на формуванні майбутньої врожайності ріпаку та його здатність до перезимівлі. Тому що ріст-регуляція впливає на формування кореневої системи рослини, що надає ріпаку можливість накопичити достатню для проходження зими кількість вуглеводнів.

Проведення осінньої ріст-регуляції залежить в першу чергу від двох моментів: строків посіву культури та метеорологічних умов. Якщо посів ріпаку було проведено раніше звичайних термінів, або якщо довго стоїть погода, що сприяє його осінній вегетації, може бути доцільним проведення 2-4 обробок полів ріст-регулятором.

Рістрегуляція ріпаку восени

Однією з "фішок" проведення ріст-регуляції ріпаку є можливість загальмувати процес його росту без використання спеціалізованих препаратів. Наприклад, застосування тебуконазолу на молодих рослинах ріпаку (до 6 листків) призводить до тимчасового уповільнення росту рослин, тобто має той самий ефект, що і використання ріст-регуляторів. Використання тебуконазолу з цією метою можливе не лише при обробці вегетуючих рослин, а й при застосуванні його в якості протруювача насіння. При обробці посівів тебуконазол вносять в розрахунку 150 г на один лист (близько 0,5-0,8 л/га). А при додаванні до нього хлормекват-хлориду у дозі 0,8-1 л/га можна проводити ріст-регуляцію ріпаку до формування 10-12 листків. Використання цієї суміші дає відчутний ріст-регулюючий ефект протягом 10-15 днів, після чого (за необхідності) обробку посівів потрібно повторити.

Та є у проведенні такої ріст-регуляції і деякі мінуси. По-перше, поєднання тебуконазолу та хлормекват-хлориду є жорстким, через що у бакову суміш з ними не можна додавати жодних інших препаратів. Ще один мінус пов'язаний із тим, що дуже часто ріпак засмічують злакові бур'яни та падалиця. У зв'язку з цим посіви потрібно обробляти грамініцидами, які також є дуже жорсткими продуктами. Тому між обробкою ріпаку сумішшю тебуконазолу з хлормекват-хлоридом та внесенням грамініциду потрібно витримати паузу в 7-10 днів.

Made with