Інгібітори нітрифікації

Інгібітори нітрифікації

Інгібітори нітрифікації… Сьогодні все більше доводиться чути про якісь ноу-хау в нашій сфері, про одні з них ми зараз поговоримо. Саме слово “інгібітори” говорить саме за себе – інгібує, тобто пригнічує.

Ви запитаєте – що ж воно пригнічує? Давайте розберемось.

І допоможе нам у цьому агрохімія і грунтознавство. Існує в природі таке поняття, як “нітрифікація”. Це мікробіологічний процес, в якому аміак (NH3) окиснюється до азотної кислоти HNO3 (як перехідна стадія азотної кислоти). Основною умовою залишається доступ повітря, адже нітрифікуючі бактерії – це облігатні аероби.

Так як сьогодні говоримо про інгібітори нітрифікації, це і є ті самі речовини, які будуть уповільнювати даний процес, а саме перетворення аміаку в нітратну форму. Для чого це нам цікаво?

Ми розглядали з вами процеси, які відбуваються з переходом однієї форми N в іншу. (І забіжемо наперед – скоро вийде випуск про перехід N, але це пізніше).

Отже, коли ми вносимо великі норми N на поля, а наші рослинки ще занадто малі, і навіть якщо це пролонгований N, у вигляді карбаміду чи КАСу, втрати азоту все ж будуть, і великі втрати, саме через швидкий перехід N в нітратну форму. Котра є швидка і активна, вона промиється, використається мікроорганізмами, частина вивітриться, якщо ще й висока t – втрати будуть великі. Саме для цього і були придумані інгібітори, щоб уповільнювати перехід до нітратної форми. Такі речовини, як інгібітори, пригнічують активність мікроорганізмів групи Nitrozomonas, які здійснюють першу стадію процесу нітрифікації, а їхня дія триває 30-45 діб при внесенні малих і середніх норм азотних добрив.

А якщо простішими словами і на практиці – то це коли у вас велике навантаження на техніку навесні, ви не можете зайти і підкормити свою озимину тричі, щоб було дробне живлення і забезпечити її збалансоване N-е живлення. Тоді можете внести одноразово азотне добриво і обробити посіви інгібітором, або використати інгібітор разом із добривом.

Така операція дозволить вам якісно використати ваше д.в. із добрива. Літературні джерела зазначають зменшення втрат N у 1,5-2 рази.

Поділіться з нами інформацією, може хтось уже використовує такі сполуки, як інгібітори. І популярність набирає карбамід з інгібітором (Utek) чи КАС з інгібітором. А ще, чи окупають себе такі витрати?

Made with