Інсектициди на кукурудзу та соняшник від підгризаючих совок

Інсектициди на кукурудзу та соняшник від підгризаючих совок

Підгризаючі совки - це відносно велика група злісних шкідників сільськогосподарських культур. В Україні вони представлені 15 різними видами, серед яких найпоширенішими є озима, оклична, дика (або південна підгризаюча), пшенична та совка-іпсилон. В першу чергу шкоди посівам завдає гусінь совок. Останніми роками чисельність гусені в агрофітоценозах нашої країни коливається від 1 до 10 штук/м² (у залежності від ґрунтово-кліматичних факторів, сівозміни тощо). Ними уражаються посіви кукурудзи, соняшнику, цукрових та кормових буряків, картоплі, овочевих культур, ріпаку та пшениці у всіх областях нашої країни.

В кліматичних умовах України зазвичай за рік розвивається 2 покоління совок. Перше зимує у стадії гусениці в ґрунті на глибині 18-20 см, а навесні підіймається у верхні шари. Масова поява дорослих особин відбувається у травні-червні. Наслідком цього стає поява другого покоління, що живе в ґрунті у вигляді гусениці близько місяця, після чого (у липні-вересні) починається активний літ дорослих особин.

На розвиток популяції підгризаючих совок великий вплив мають погодні умови: опади після появи гусені з яєць, особливо за високих середньодобових температур повітря та низької вологості, є дуже сприятливими для цих шкідників. А наявність квітучих рослин під час активного льоту дорослих особин підвищує їхню плодючість.

Інсектицидний контроль підгризаючих совок проводять у разі появи на рослинах кукурудзи та соняшнику 3-8 особин на 1 м² посіву. На кукурудзі для цього використовують препарати на основі імідаклоприду, лямбда-цигалотрину, диметоату, хлорпірифосу. На соняшнику - на основі диметоату, гамма-цигалотрину, хлорпірифосу, біфентрину. Найкраще працюють препарати із класу фосфорорганіки, такі як Шаман чи Нурел-Д. Для підсилення дії цих препаратів до бакової суміші рекомендується додавати сірку. Найдоцільніше проводити обробку ввечері, адже саме у цей час відбувається активне поїдання рослин гусінню. Чим старша гусінь, тим вищу дозу інсектицидів варто застосовувати. Проти гусені, що невдовзі залялькується, використовують суміші фосфорорганічних препаратів із піретроїдами. За високих середньодобових температур повітря додавання до робочого розчину 5 кг/га сечовини або рідких комплексних добрив суттєво підвищить ефективність обробки.

Не забувайте, що високу ефективність при контролі підгризаючих совок використання інсектицидів може дати лише у поєднанні з дотриманням сівозміни та правильним і своєчасним проведенням агротехнічних заходів. 

undefined
Made with