Контактні інсектициди на пшеницю

Контактні інсектициди на пшеницю

За підрахунками науковців, посіви озимої пшениці пошкоджують майже 360 видів шкодочинних організмів. Найбільш небезпечними з них є хлібні клопи, трипси, попелиці, туруни, злакові мухи, хлібні жуки та п'явиці. Прямі та опосередковані втрати врожаю від цих шкідників становлять близько 5%. Ця, здавалось би, незначна кількість у сумарному вираженні з усіх посівних площ в Україні, що зайняті озимої пшеницею, становить приблизно 2,5 млн тонн (200-500 кг/га).

Головним чином до таких втрат врожаю призводять порушення сівозміни та обробітку ґрунту, недотримання строків сівби, економія на інсектицидних протруйниках, обробіток неякісними препаратами з недотриманням регламенту їхнього застосування. За різними даними інсектициди використовуються лише на 48-52% від усіх посівних площ, що зайняті в Україні озимою пшеницею. При чому, лише на 20% від цих площ висівають оброблене інсектицидним протруйником насіння та обприскують посіви в оптимальні терміни (початок виходу в трубку/формування прапорцевого листка).

Для мінімізації впливу шкідливих комах на обсяги та якість зерна пшениці використання інсектицидів є обов'язковою частиною системи захисту. Під час вибору препарату, потрібно насамперед звертати свою увагу на наступні критерії:

  1. видовий склад шкідників;
  2. безпечність для культури та навколишнього середовища;
  3. оптимальне співвідношення ціни та якості;
  4. швидке отримання бажаного ефекту.

Саме у такому випадку доцільним є використання інсектицидів контактної дії на основі таких діючих речовин, як лямбда-цигалотрин, есфенвалерат, фенітротіон, альфа-циперметрин тощо. Вони дозволяють швидко зменшити популяцію найбільш поширених видів шкідливих комах (хлібних жуків, п'явиць, клопів тощо). В залежності від діючої речовини контактний інсектицид починає діяти відразу після поїдання/вдихання/потрапляння на поверхню тіла комахи та призводити до її загибелі. Ще однією перевагою цих препаратів є те, що швидка дія зменшує можливість появи резистентності до діючої речовини у шкідників. Рекомендуємо до використання такі перевірені препарати контактної дії, як Фастак або Фатрін.

А придбати інсектициди контактної дії за привабливою ціною Ви завжди можете в нашому інтернет-магазині Growex.

Made with