Контроль осоту в посівах

Контроль осоту в посівах

Осот - це коренепаросткова рослина. Він має здатність розмножуватись не лише насінням, а і за допомогою паростків кореню, тобто поділом коріння. До того ж, насіння осоту може успішно переноситися на великі відстані вітром.

Найбільш ефективним для контролю осоту в культурних посівах є метод виснаження. Це механічний метод, який полягає в багаторазовому проведенні дискування полів. При цьому знищується вегетативна маса осоту, а корінь подрібнюється на декілька частин. Приблизно за 14-20 днів, в залежності від наявності вологи та тепла, з кожної частини кореня виростає нова рослина. І коли вона досягає фази двох листків - знову проводиться дискування. При подальшому проведенні подрібнення коренів осоту дискуванням частинки коренів стануть настільки дрібними, що не будуть здатні прорости.

Також доцільним буде гербіцидний контроль осоту, проведення якого залежатиме від культури, яку він засмічує. У посівах пшениці та ячменю осот контролюється за допомогою гербіцидів, діючою речовиною у яких є трибенурон-метил або флорасулам. Для контролю даного бур'яну найчастіше використовують такі препарати, як Агрітокс, Дикамба, Пріма та Триатлон. Але варто пам'ятати, що Пріму і Дикамбу не можна використовувати після 31-ої фази BBCH (після виходу в трубку).

У посівах кукурудзи найдієвішим буде використання суміші Пріма + Тітус. Діючі речовини Пріми (2,4-Д та флорасулам) і Тітуса (нікосульфурон і римсульфурон) мають високу ефективність проти дводольних бур'янів, і в тому числі проти осоту.

Для контролю осоту в посівах соняшника найефективнішим є використання лінійки гібридів, розрахованих під використання гербіциду Експрес. Адже Експрес в гектарній нормі 50 г/га майже повністю знищує осот.

В посівах генномодифікованої сої, осот легко забирає з поля гліфосат. А в класичній сої для його контролю варто використовувати післясходові гербіциди, на кшталт Серпу від Нертус або Протеже, діючими речовинами яких є імазетапір та бентазон відповідно.

Для недопущення повторної появи масових осередків осоту на посівах будь-яких культур потрібно обов’язково "добити" його навесні або влітку, інакше бур’ян знову сильно розростається, що призводить до засмічення посівів культурних рослин в наступні роки.

Made with