На яку глибину сіяти пшеницю або ячмінь

На яку глибину сіяти пшеницю або ячмінь

Глибина загортання насіння – це один із початкових і вирішальних показників, які будуть впливати на якість сівби, а в подальшому на отримання дружніх сходів, розміщення вузла кущення, ріст та розвиток рослин. На яку глибину сіяти і чим керуватись при цьому ми розповімо у цьому відео.

Для того щоб вибрати глибину посіву зернових на 3,5 чи на 7 см ми повинні врахувати насамперед біологію культури та особливості сорту, а також погодні та ґрунтові умови: вологість, структура ґрунту, пористість  та термін сівби. Оптимальною вважається глибина посіву 3-4 см. Це пов’язано з тими ж біологічними особливостями бо основна маса сортів пшениці закладає вузол кущення на глибині 2,5-3,5 см від поверхні ґрунту. За сівби на таку глибину рослина однаково добре розвиває як кореневу систему так і пагоноутворення, це забезпечить її гарним стартом ростом та розвитком.

Коли ми змінюємо глибину висіву? Коли ми знаємо, що у нас пересушений верхній шар ґрунту, а глибше є вдосталь вологи, тоді ми можемо поглибити до 6-7 см заробку насіння. Але повинні враховувати той факт, що за таких умов сходи будуть з’являтися пізніше і матимуть меншу енергію. Відповідно розподіл поживних речовин ендосперму відбувається не рівномірно, що в подальшому відзначиться на витягуванні та виляганні рослин. Через те така глибина не підходить для висіву у пізний термін.

Ми можемо посіяти і мілкіше ніж 4 см. В тому випадку, коли обробляємо насіння хімічними речовинами, що мають інгібуючий ефект і затримують сходи. Сюди можна віднести деякі діючі речовини протруйників, тому глибина загортання не повинна перевищувати 2-3 см. В такому разі ми повинні враховувати той факт, що глибина висіву має бути скрізь однаковою, а насіннєве ложе ущільнене.

Отже, обираючи глибину посіву зернових ми не дивимось на сусіда, а приймаємо до уваги біологію сорту, погодні умови, термін сівби та ґрунтові особливості. І якщо наближаються календарні сроки то мабуть пора готувати ґрунт та насіння і висівати на оптимальну глибину. У випадку, якщо ми впевнені, що на глибині 6 см є волога – можемо сіяти і глибше. А от коли терміни проходять то закопувати насіння на 8 см точно не треба! Ще один нюанс – розберіться із своїм протруйником, адже знання це сила!

Сійте зернові на правильну глибину!

Made with