Переваги використання ротаційної борони

Переваги використання ротаційної борони

Призначенням ротаційних борін є боронування посівів (як досходове, так і посходове) зернових, просапних та технічних сільськогосподарських культур для розпушування та насичення повітрям верхнього шару ґрунту з одночасним знищенням сходів бур’янів. Ротаційні борони мають різноманітні варіації робочих органів: дискові ротори з пелюстковими, голчастими, зубовими або ножовими елементами. Таке розмаїття робочих органів дозволяє проводити розпушування верхнього шару ґрунту, розбивати брили та грудки, вирівнюючи рельєф поля, перемішувати шари ґрунту з одночасною заробкою добрив.

У зв'язку з кліматичними змінами, що спостерігаються останніми роками по всій території України, збереження вологи стало нагальною потребою у кожному господарстві, особливо в південних регіонах нашої країни. І ротаційні борони у цьому випадку можуть зіграти важливу роль. Робочі органи ротаційної борони обертаючись, занурюються у ґрунт на глибину 3-5 см, що дозволяє знищити ґрунтову кірку, провести аерацію та регулювання теплового балансу поверхневого шару ґрунту. Одночасно з цим відбувається проникнення у верхні шари ґрунту азоту з повітря, що дає можливість зменшити обсяги внесення азотних добрив. Окрім цього, використання таких борін дозволяє провести мульчування верхнього шару ґрунту. Усе це дозволяє створити оптимальні умови для розвитку кореневої системи на ранніх етапах росту і розвитку сільськогосподарських культур.

При проходженні ротаційних борін, оснащених голчастими колесами, по сходам озимих культур покращується фітосанітарний стан посіву, завдяки видаленню гнилого, сухого та ураженого хворобами листя.

Фактично, ротаційна борона виконує функції, аналогічні зубовій. Головною відмінністю між ними є можливість застосовувати ротаційну навіть у фазі 2-3 листків.

Важливо пам'ятати, що ротаційна борона використовується по сходам культурних рослин, тож при її застосуванні потрібно мінімізувати можливі помилки. Не менш важливо обрати дійсно якісний агрегат, щоб уникнути можливого пошкодження кореневої системи рослин. 

Made with