Підживлення фосфором по листу

Підживлення фосфором по листу

Живлення рослини фосфором відіграє важливу роль в інтенсивності росту рослини, її цвітіння та плодоношення. Від того, скільки цього елементу в грунті, залежить стійкість рослини до несприятливих факторів, таких як низькі температури. До того ж, при інтенсивній технології вирощування будь-якій культурі для гарного розвитку потрібне збалансоване живлення. Тому в період, коли якийсь із макро-елементів може виступати лімітуючим фактором, треба підтримати культуру позакореневим підживленням.Якщо ж ви знаєте, що у грунті недостатня кількість фосфору і в рослини з появою сходів може бути фосфорне голодування, важливо подумати про підтримку культури у вигляді позакореневого підживлення. Наприклад, коріння кукурудзи в перші місяці розвитку культури ростуть повільно, і погано поглинають поживні речовини з верхніх шарів грунту, тому в цей період кукурудзі особливо необхідне підживлення у вигляді легкорозчинного фосфорного добрива.

Як проявляється дефіцит фосфору?Гарними індикаторами нестачі фосфору є кукурудза, гречка, пшоно, овес, горох, квасоля, томати. Рослини показують значну затримку в рості, особливо в конкретні фази розвитку, наприклад, під час цвітіння чи дозрівання. При фосфорному голодуванні молоде листя погано розвивається. Ззовні листова поверхня культури набуває фіолетового, іноді синього чи пурпурного відтінку. Краї нижнього листя стають жовтими, бурими або чорними. Є ще один спосіб визначити, що на Вашому полі саме нестача фосфору, а не бактеріальні захворювання чи інші стреси. Викопайте рослину і подивіться на її коріння. При фосфорному голодуванні воно буде видовженим, від бурого до чорного кольору з малою кількістю бічних корінців.Ефективність листкового підживленняПідживлення фосфором по листу вважається малоефективним методом. Але це залежить, в першу чергу, від способу внесення фосфорного добрива. Справа в тім, що цей елемент погано проходить через кутикулу листа. Його поглинання у 30 раз повільніше, наприклад, ніж проникність азоту через листок. Все залежить від розміру іонів добрива. Іон Н2РО4 становить 9,97 А, що в 7,6 рази більше, ніж іон магнію, і в 7,2 рази більше іону міді. Тому при внесенні фосфору по листу важливо пам’ятати про використання поверхнево-активних речовин, які сприяють кращому затягуванню добрива в рослину, навіть при вологій погоді. При дотриманні всіх умов фосфорного підживлення, його ефект зводиться не тільки до збільшення врожайності, а й до поліпшення показників якості продукції.

Внесення фосфору 

Не секрет, що проводити обприскування посівів бажано при похмурій погоді та при температурі повітря не більше 20 С, щоб рослина не перебувала у стресі на момент внесення, адже від цього залежить пропускна можливість продихів рослини. Під час стресу вони закриваються, листова поверхня зменшується, і фосфорне добриво гірше розподіляється та поглинається рослиною. Найбільший ефект від позакореневого внесення фосфору можна отримати при сильному дефіциті фосфору у грунті та при різкому зниженні температур, коли культура не здатна в повній мірі поглинати коренем поживні речовини з землі. При позакореневому підживленні фосфор одразу потрапляє через листок в рослинний організм і бере активну участь в метаболізмі культури. Але треба розуміти, що для того, щоб фосфор задовольняв потреби рослини і працював, він повинен бути у легкодоступній формі і, бажано, в комплексі з іншими елементами для кращого його засвоєння і для кращої проникності в рослину. Тому обирайте тільки перевірені добрива із необхідною концентрацією в ньому елементів. 

Не забувайте, що у жорсткій воді фосфор вступає в реакцію з іонами калію і магнію та є ризики випадання добрива в осад! Тому будьте уважними при підготовці до внесення фосфору по листу, звертайте увагу на якість води, погодні умови, концентрацію добрива і, врешті-решт, на складові бакової суміші.

Made with