Причини переходу деяких пестицидів від Syngenta до Адами
Далеко не кожен українець чув про існування такої компанії, як ChemChina. Ця організація була створена 1984 року в Китаї, шляхом об'єднання та реструктуризації всіх виробничих відділів Міністерства хімічної промисловості КНР. В результаті чого новостворена ChemChina стала державним монополістом в сфері засобів захисту рослин у Китаї. Але 2011 року ця компанія вирішила вийти на міжнародний ринок і придбала за $2,4 млрд одного з найбільших виробників непатентованих пестицидів у світі - ізраїльську компанію Makhteshim Agan Group, переформатувавши її в ADAMA Agricultural Solutions Ltd. (її дочірнє підприємство в Україні - Адама Україна). Але цього китайцям виявилося замало і в період з 2012 по 2016 рік вони придбали ще декілька відомих європейських компанії.
А 2017 року ChemChina придбала швейцарську компанію Syngenta AG (її відділення в Україні - Сингента Україна). Проте, щоб дана угода відповідала антимонопольному законодавству ЄС та США, ChemChina довелось продати права на виробництво різних засобів захисту на загальну суму понад $490 млн. Не дивлячись на такі втрати, завдяки об'єднанню під своїм крилом Syngenta і Адами, ChemChina контролює 20% світового ринку виробництва засобів захисту рослин.
Окрім цього, в результаті об'єднання активів цих двох фірм, Адама повинна була ліквідувати в рамках процесу отримання дозволів від Європейської комісії у зв’язку із положеннями законодавства щодо захисту конкуренції частину своїх активів (патентних прав на виробництво деяких ЗЗР). Для компенсації втрат Адами в ChemChina вирішили одноразово передати з балансу Syngenta певну кількість препаратів. Серед пестицидів виробництва Syngenta, що підпадали під дану компенсацію, в України реалізовувались Ембрелія, Бонтіма та Сіметра - препарати, що містять діючу речовину ізопіразам.
За словами представників Syngenta, дана передача активів була одноразовою акцією і не означає, що ці компанії матимуть спільні активи або планують проводити перерозподіл активів у майбутньому. Адама та Syngenta залишаються незалежними компаніями, між якими існує конкуренція.