1263

Семеноводство и гибридизация

Приготовление баковых смесей

Засоби захисту рослин являються одним із основних стовпів на яких тримається сільське господарство. Але як правильно приготувати робочий розчин знає мало хто навіть з професійних агрономів.

Найбільше питання, що виникає у агрономів безпосередньо на полі — яка послідовність додавання компонентів у бак? Існують загальні рекомендації по приготуванню робочого розчину. Всі компоненти умовно діляться на три групи: добрива, тверді формуляції та рідкі формуляції. І в бак вони додаються у такій же послідовності. Спочатку тверді добрива. Наприклад карбамід чи сульфат магнію. Рідкі добрива, або так звані мікродобрива додаються залежно від формуляції. Після додававання добрив до баку додаються тверді формуляції. Це, наприклад, водорозчинні гранули, змочуваний порошок або мікрогранули. І останніми слід додавати рідкі формуляції. Рідких формуляцій існує набагато більше ніж твердих. Концентрат емульсії, концентрат суспензії, суспо-емульсія, розчинний концентрат, мікроемульсія та інші.

Тепер давайте розберемо на конкретному прикладі. Візьмемо найближчу ситуацію із весняним внесенням. Треба застосувати гербіцид у гранулах, фунгіцид у концентраті суспензії та добриво карбамід. Ми пам’ятаємо, що першими додаються тверді речовини тому додаємо в бак спочатку карбамід та сульфат магнію у необхідних пропорціях. Мішалка працює увесь цей час. Наступним із нашого набору піде гербіцид, адже у нього тверда формуляція. І аж після нього можна буде додавати фунгіцид у формі концентрату суспензії.

0 Коментария

22.11.2018