Протруєння насіння

Протруєння насіння

В сучасному сільському господарстві неможливо отримати великі об'єми якісних врожаїв без протруєння насіння. До того ж, цей агротехнічний захід дає змогу отримати більш дружні та вирівняні сходи контролює розвиток хвороб та бур'янів на ранніх етапах розвитку культури, що зменшує кількість пестицидних обробок посівів. І це далеко не повний перелік функцій, які виконує протруювач насіння.

Розглянемо їх більш ретельно:

  • найважливішою функцією протруювача є знезараження насіння. Адже більша частина насіннєвого матеріалу містить у собі спори хвороботворних грибів або яйця шкідників, які відразу після проростання вразять рослину. А протруювач покриває насінину захисним шаром, який ускладнює проникнення сторонніх організмів в неї;
  • по-друге, велика кількість сучасних протруювачів (в першу чергу тих, діючою речовиною в яких виступають прохлораз, тирам тощо) також знезаражують ґрунт в насіннєвому ложе. Це дозволяє захистити насіння та проростки культур від шкодочинних організмів, що знаходяться у верхніх шарах ґрунту. Ця функція протруювачів є особливо важливою коли попередня і наступна культури сівозміни можуть уражуватись спільними шкідниками та хворобами;
  • третя функція протруювачів насіння випливає з перших двох - вони захищають рослину на початкових етапах росту та розвитку. Для цього найкраще підходять протруювачі, діючі речовини яких мають системну дію. Тобто, вони здатні рухатись в середині рослини під час її росту та захищати її від хвороб і шкідників на ранніх етапах розвитку. Таким чином будуть контролюватися шкодочинні організми до того часу, коли можна буде проводити перші пестицидні обробки вегетуючих культур.

Вчасно проведене протруєння насіння препаратом з діючої речовиною, що обрана відповідно до наявних проблем, позбавляє від цілого ряду неприємних ситуацій, що можуть виникнути при проростанні та на початкових етапах вегетації культур. До того ж воно дає змогу зменшити кількість пестицидних обробок, що разом зі збереженням рослин збільшує економічну доцільність цього агротехнічного заходу.

Made with