Рентабельність цукрової кукурудзи в Україні

Рентабельність цукрової кукурудзи в Україні

В Україні, як і в Європі загалом, цукрова кукурудза щороку стає усе більш популярною серед фермерів. Однією з головних причин цього є висока прибутковість її вирощування та продаж, що становить від 400% до 800%.

Попри те, що зовні цукрова кукурудза майже не відрізняється від звичайної, ботанічно вона відноситься до окремого підвиду - Zea mays L. ssp. saccharata Sturn. Вона є джерелом вітамінів B1, PP, B2 та C. На момент збирання у її зерні міститься понад 80 життєво необхідних людському організму хімічних елементів. 1 кг зерна цукрової кукурудзи має у своєму складі до 25 г протеїну, 8 г жиру, 135 г вуглеводів, 775 мг фосфору, 60 мг кальцію та 3,2 мг заліза. За калорійністю їй майже немає рівних серед овочевих культур: в молочній стиглості поживність її становить 334-530 ккал/100 г зерна.

Відмінною ознакою цукрової кукурудзи є те, що при дотриманні умов зберігання у будь-якому вигляді (замороженому, консервованому або свіжому) вона тривалий період часу не змінює своїх смакових властивостей та харчової цінності. Смакові якості цукрової кукурудзи зумовлені підвищеною цукристістю її зерна. За цим показником вона поділяється на три основні типи:

 1. солодка (su);
 2. поліпшена солодка (se);
 3. суперсолодка (sh2).

Підвищення врожайності цукрової кукурудзи є першим кроком до підвищення рентабельності її вирощування. Основними шляхами для підвищення рентабельності її вирощування є:

 1. правильний підбір насіння;
 2. дотримання технології вирощування;
 3. придбання посівного матеріалу, обробленого фунгіцидним протруювачем, що дозволить заощадити кошти на обприскуванні поля;
 4. механічна обробка сходів (підгортання, прополювання), що дозволить зменшити об'єми ручної праці;
 5. збирання качанів за декілька днів до повного їх дозрівання;
 6. підбір технології обробітку ґрунту, виходячи з наявних у Вашому господарстві структури та типу ґрунту;
 7. проведення збирання качанів у ранковий час. Адже качани, зібрані за високих температур повітря, швидко втрачають цукристість.

Також для подовження термінів реалізації готового продукту та мінімізації ризиків, рекомендовано висівати гібриди з різними показниками ФАО. Оптимальне співвідношення становить:

 1. 20% ранньостиглих;
 2. 30% середньоранніх;
 3. 30% середньостиглих;
 4. 20% середньопізніх.

Дотримання цих правил дозволить суттєво підвищити рівень рентабельності вирощування цукрової кукурудзи шляхом підвищення якості зерна та загального рівня врожайності.

Made with