Весняне живлення озимої пшениці. Фази і строки

Весняне живлення озимої пшениці. Фази і строки

Характерною особливістю азотного живлення озимої пшениці є неможливість внесення усієї необхідної дози азоту восени. Ця культура потребує додаткового внесення протягом усієї вегетації, особливо навесні. Підживлення після відновлення вегетації необхідне для того, щоб пшениця змогла сформувати достатню кількість колосків, адже цей показник є одним з найважливіших при закладці потенційного врожаю. Окрім цього, весняне підживлення дає змогу частково відрегулювати кількість продуктивних стебел рослини та інтенсивність кущення. Саме тому весняне внесення азоту є обов'язковим заходом для отримання високого та стабільного врожаю.

Але перед внесенням добрив потрібно визначити потребу в них. Найкраще для цього провести агрохімічний аналіз ґрунту. Але у разі, якщо проведення аналізу неможливе, потрібно принаймні провести візуальне обстеження посіву для визначення його стану та оцінки потенційної врожайності.

Пам'ятайте, що рослини, котрі мають 3–4 пагони, можуть давати 1,5-2 продуктивних стебла. Для забезпечення врожаю на рівні 2,5-3 т/га таких рослин повинно бути не менше ніж 200 шт./м². Тож, у залежності від потенційної врожайності, норма внесення азотних добрив перед відновленням вегетації повинна становити 25-45 кг діючої речовини на гектар.

Оптимальний час для першого весняного підживлення пшениці - це момент, коли сніговий покрив (якщо він був) вже зійшов, ґрунт мерзлий, а пшениця ще не відновлює вегетацію. Варто пам'ятати, що при внесенні добрив навіть при мінімальному сніговому покриві танення снігу призведе до нерівномірного розподілу азоту на полі.

У фазі виходу пшениці в трубку доцільним буде проведення другого підживлення. Це стимулюватиме ріст та розвиток бічних пагонів та підвищить продуктивність колосу. Норма внесення добрив при цьому підживленні повинна становити близько 50% від загальної кількості азоту, яким Ви плануєте підживлювати пшеницю.

Останнє підживлення доцільно проводити у фазі колосіння/наливу зерна. Доза азоту повинна становити 30-60 кг діючої речовини. Це підживлення підвищить інтенсивність фотосинтезу, вплине на якість зерна та масу 1000 насінин.

Для проведення всіх етапів весняного підживлення озимої пшениці азотом потрібно обирати добрива, в складі яких є азотна, амонійна, карбамідна та обов’язково нітратна, або хоча б амонійна та нітратна форми азоту. Також бажаним є внесення разом з азотом мікродобрив, особливо сірки.

undefined
Made with