Як перевірити сертифіковане насіння на оригінальність?

Як перевірити сертифіковане насіння на оригінальність?

На превеликий жаль ринок насіння сільськогосподарських культур в України переповнений фальсифікованою продукцією. За різними оцінками близько 30% цього ринку становить контрафакт. Особливо багато на ринку підробленого насіння основних культур, що вирощуються в нашій країні: соняшнику, кукурудзи та пшениці. Якщо насіння, яке Ви придбали у неперевіреного постачальника, було фальсифікованим, то воно може не відповідати заявленим показникам врожайності, стійкості до певних груп гербіцидів або шкодочинних організмів, мати відмінні від заявлених період вегетації, висоту рослин тощо. Як же захистити своє господарство від шахраїв та підробок? Як можна визначити відповідність насіння заявленим у сертифікаті показникам якості?

Найкращою відповіддю на ці питання може стати перевірка насіннєвого матеріалу у спеціалізованій лабораторії. Наприклад, насіннєва лабораторія компанії "Агроген Ново" проводить дослідження насіння за наступними параметрами:

  1. сортова чистота;
  2. типовість гібридного насіння;
  3. фітопатологічна експертиза;
  4. ентомологічна експертиза;
  5. стійкість до певної групи діючих речовин гербіцидів;
  6. посівні якості насіння (енергія проростання насіння, його схожість, маса 1000 насінин, видова чистота зразка та вологість);
  7. стійкість до шкодочинних організмів (наприклад, до вовчка).

Визначення сортової чистоти (ступеня приналежності насіння до заявленого сорту) дає змогу безпосередньо визначити чи не фальсифіковане придбане Вами сортове насіння. Вона визначається як відсоткове співвідношення типового для сорту насіння до загальної кількості насінин у зразку. Такий аналіз проводиться методом електрофорезу запасних білків (термін проведення 3 дні) або методом полімеразної ланцюгової реакції (проводиться за 7 днів).

За допомогою визначення типовості насіння можна дізнатися наскільки конкретний насіннєвий матеріал відповідає заявленому гібриду. Такий аналіз проводиться на основі використання ДНК-маркерів, які порівнюються зі стандартними зразками з генетичних банків наукових інститутів або оригінаторів насіння.

У відео ми на власному прикладі дослідили своє насіння на оригінальність, типовість та фітопатологію. Цікаво, що у нас вийшло?

Made with