Як прибрати падалицю стійкого соняшника в соняшнику?

Як прибрати падалицю стійкого соняшника в соняшнику?

Як проконтролювати падалицю соняшника в соняшнику? Не сіяти соняшник по соняшнику! Та іноді це вимушена дія, тому ми підготували для Вас 4 способу контролю соняшника в соняшнику. Ці варіанти будуть відрізнятись в залежності від технології вирощування попередника.

Перший спосіб найлегший у боротьбі із падалицею.Якщо у минулому році Ви вирощували класичний соняшник і Ваші посіви були засмічені однодольними, дводольними бур’янами та вовчком, то краще обрати для посіву Clearfield-соняшник і Євро-Лайтнінгом забрати падалицю класичного соняшника та всі інші бур’яни.

Другий спосібКоли немає проблем з однодольними бур’янами і вовчком, на полі лише “дводолка”, то краще сіяти сульфо-соняшник. Завдяки тому, що Експрес більш ефективний проти дводольних бур’янів, у Вас є можливість швидко прибрати падалицю, застосовуючи якісний трибенурон-метил з прилипачем. Варто зауважити, що трибенурон-метил - це не самостійний препарат. Його внесення по вегетації без ПАР не рекомендується. Для таких цілей краще обирати якісний прилипач, типу Тренда. Отже, 2 спосіб: наступним беремо соняшник, стійкий до трибенурон-метилу і він легко прибирає падалицю звичайного стійкого соняшнику.

Третій спосіб

Якщо у Вас була падалиця стійкого до Євро-Лайтнінга соняшника і Ви знову плануєте сіяти цю культуру, можна взяти стійкий до трибенурон-метилу сульфо-соняшник і купити до нього оригінальний Експрес із Трендом (саме Експрес, адже він є найчистішим) і гібрид, який тримає 50 г/га трибенурон-метила. Ми знаємо, що багато хто вносить і більше зазначеної норми препарату, але ми не можемо Вам рекомендувати до застосування такі норми. Саме оригінальні Експрес із Трендом, а не їх генерики, гарно працюють з падалицею у максимальній нормі використання. При цьому норма ПАР Тренд має бути 1,5 мл/л робочого розчину. Тобто, якщо у вас вилив 200 л/га, то Тренда треба 300 мл\га. Варто зазначити, що це не буде 100% гарантією, бо такий спосіб ефективний не в кожному конкретному випадку. Але практика показує, що у 90% цей метод працює на знищення падалиці соняшника. Як мінімум, препарат приб’є падалицю Clearfield-соняшника, вона покаже значну затримку в рості і буде значно менше конкурувати за фактори життя з культурою. Такий спосіб буде особливо ефективний, якщо попередником був старенький дешевий соняшник під Євро-Лайтнінг, а не Clearfield Plus-соняшник. Тільки в такому випадку є сенс брати проти падалиці круті дорогі препарати і вносити їх в максимальній нормі на нових крутих стійких сульфо-соняшниках. А проти Clearfield Plus-соняшників, скоріш за все, працювати взагалі не буде. 

І, врешті-решт, четвертий варіант контролю падалиці.Цей шлях часто й густо використовують на території Південної України ті, хто хоче вирощувати багато соняшника. Просто чекаємо, поки взійде падалиця соняшника. Не важливо якого - класичного, Clearfield, сульфо. Зазвичай це відбувається в середині травня. Заганяємо в поле культиватор і обробляємо грунт в два сліди. Адже в один слід - часто не ефективно, тому що культиватор може не вирізати соняшники за 1 прохід. Звичайно, це залежить від того, який у Вас агрегат, яка структура грунту та ширина міжрядь. Таким чином, ми механічно знищуємо всю падалицю соняшника. Після того, як проблема вирішена, можна сіяти будь-який соняшник. Але треба бути уважними. Якщо Ви хочете потім ще посіяти озимину, треба купувати ранній гібрид соняшника, тобто фактично той самий, що береться на пересів. Якщо ж у кінці травня посіяти пізній соняшник, в якого період вегетації 110 і більше днів, є вірогідність, що він навіть в умовах Півдня України може не дозріти. 

І все ж таки, намагайтесь не сіяти соняшник по соняшнику, але раптом склалася така ситуація, то Ви знаєте варіанти виходу із неї. 

undefined
Made with