Якісна десикація сої

Якісна десикація сої

Десикація сої є дуже важливим фактором, що дозволяє суттєво зменшити втрати врожаю при збиранні. Передчасне розтріскування стручків, нерівномірне дозрівання та осипання бобів, забур'яненість посіву на момент збирання, ураження насіння хворобами - всіх цих проблем можна уникнути саме завдяки проведенню десикації.

Десикацію сої потрібно проводити коли вологість її насіння на полі становить 50% або нижче. В такому разі врожайність та маса 1000 насінин не зменшуються, а також відсутній негативний вплив на вміст білка у насінні.

Для проведення десикації сої є два методи: авіаційний та наземний. Вибір методу залежить від розмірів полів, загальної кількості площ, зайнятих посівами сої, бюджету господарства та препарату, що використовується. Десикацію будь-яким із наведених методів проводять в ясну погоду без сильного вітру, вранці або ввечері. Оптимальна температура повітря для проведення цього заходу становить +10°...+20°С. Норма витрати робочого розчину препарату повинна забезпечувати повне і рівномірне розповсюдження по всій поверхні рослини. Для наземних обприскувачів вона становить 150-300 л/га з робочим тиском 2-3 атмосфери, а для авіаційного внесення - 30-70 л/га (тиск - 1,5-2 атмосфери).

Вибір препарату для десикації сої залежить від термінів проведення цієї операції та цілей, для яких культура вирощується. Наприклад, використання у якості десикантів препаратів із системною дією призводить до накопичення їх у насінні. Таке насіння знижуватиме свою схожість. Відтак, десиканти системної дії не можна використовувати для насіннєвих посівів.

Проведення десикації з додаванням до робочої суміші 15%-го розчину карбаміду дозволяє без зниження ефективності дії препаратів зменшити норму їхньої витрати на 25%. Проте у такому випадку компоненти робочого розчину потрібно готувати окремо та змішувати безпосередньо перед внесенням.Для наземної десикації робочий розчин готують наступним чином:

  1. заповнюють на третину бак водою;
  2. вмикають змішувач і додають потрібну кількість препарату;
  3. не вимикаючи змішувач заповнюють бак до повного обсягу.

Також змішувач має бути увімкненим протягом всього проведення десикації для дотримання однорідності робочого розчину. Готовий розчин потрібно використати протягом однієї доби.

Щоб визначити, коли можна починати збирання врожаю після проведення десикації, потрібно звернути увагу на опадання листя, підсихання і побуріння стебел та бобів, вологість насіння (вона не повинна перевищувати 14-16%) тощо.

Made with