Засоби індивідуального захисту

Засоби індивідуального захисту

Одним із найважливіших факторів при роботі з засобами захисту рослин в сільському господарстві є дотримання правил їх використання та техніки безпеки. На останній аспект в нашій країні дуже часто не звертають належної уваги, а дарма. І справа не лише в тому, що за недотримання техніки безпеки можна отримати штраф. Нехтування цим аспектом може завдати непоправної шкоди здоров'ю як Ваших працівників, так і Вашому особистому. Наприклад, пестициди нового покоління, не мають різкого запаху, який сам по собі може викликати отруєння та нудоту. Але до їхнього складу входять поверхнево-активні речовини, які при вдиханні огортають слизову оболонку, що викликає важкість при диханні, нудоту і призводить до загальної слабкості організму.

Існує три основні шляхи, якими пестициди можуть потрапити в організм людини:

  1. вдихання пестицидних парів або пилу;
  2. потрапляння пестициду на шкіру;
  3. випадкове ковтання.

Найнебезпечнішими вважаються пестициди, зроблені з рослин, на кшталт інсектициду Піретруму.

При обробці посівів ЗЗР потрібно пам'ятати, що вони є біологічно активними речовинами, які здатні порушити життєдіяльність організму людини. Тому при внесенні засобів захисту рослин усі працівники, що беруть участь в даному агротехнічному заході, повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту (ЗІЗ). Залежно від типу пестициду, що використовується, це повинні бути респіратори або протигази, гумові рукавиці, захисні окуляри, захисні халати або комбінезони та гумові чоботи. При внесенні пестицидів робітники повинні мати швидкий та безперешкодний доступ до аптечок першої долікарняної допомоги та чистої води.

Господарство повинно забезпечувати працівників спецодягом, взуттям та іншими засобами індивідуального захисту.

Знімати засоби індивідуального захисту робітники повинні у конкретній послідовності. Спочатку, не знімаючи ЗІЗ, їх слід очистити від видимих ознак препаратів, промити у вапняному молоці, а після цього у чистій воді та ретельно обтрусити. Лише після цього дозволяється знімати окуляри, респіратор, взуття та комбінезон. Останніми потрібно очистити гумові рукавиці та зняти їх.

Також варто пам'ятати, що до робіт з пестицидами допускаються лише ті особи, які пройшли медичний огляд та не мають жодних протипоказань, пройшли спеціальний інструктаж та отримали наряд на виконання такого типу робіт.

Законодавство України забороняє залучати до роботи з використанням ЗЗР неповнолітніх осіб, вагітних жінок та жінок, котрі годують, жінок старше 55 років, та осіб, котрі нещодавно перенесли інфекційні захворювання або хірургічні операції.

Зберігають засоби індивідуального захисту в індивідуальних шафах (за наявності таких), в місцях ізольованих від хімікатів, продуктів та тваринних кормів.

Made with