Інсектицидний захист пшениці

Інсектицидний захист пшениці

Важливим аспектом формування високого врожаю озимої пшениці є організація ефективної системи захисту від шкодочинних організмів. І особливу роль у цьому відіграє інсектицидний захист, адже втрати врожаю під впливом комах-шкідників можуть сягати 15-25%, а у разі сильного їх розповсюдження навіть перевищувати ці показники. Окрім цього комахи можуть переносити на собі збудників різних хвороб, що призводить до додаткових втрат врожаю.

Посіви озимої пшениці в Україні ушкоджуються більше ніж 50 видами шкідливих комах, найбільш поширеними з яких є цикадки, попелиці, хлібні клопи, пшеничний трипс, хлібний турун, хлібні жуки, хлібні блішки, п’явиці, звичайна зернова совка, хлібні трачі, злакові мухи, гусінь підгризаючих совок, личинки коваликів (дротяники) та пластинчастовусих. Щоб правильно підібрати інсектициди для ефективного контролю шкідливих комах, варто розуміти цикли їхнього розвитку та вміти визначати оптимальні та критичні інтервали появи у посівах пшениці цих шкідників. Більше корисної інформації про захист від шкідників контактними інсектицидами, читайте у статті Контактні інсектициди на пшеницю.

Контроль шкідників озимої пшениці необхідно починати ще до посіву, шляхом проведення обробки посівного матеріалу інсектицидним протруювачем. Це дозволить захистити насіння в ґрунті та сходи пшениці від комплексу ґрунтових шкідників, злакових мух, попелиць, хлібних блішок тощо не лише безпосередньо після проведення сівби, а і протягом 25-35 днів після появи перших сходів.

undefined

Для якісного контролю шкідників під час подальшого росту та розвитку рослин пшениці необхідно проводити щонайменше 2-3 обробки посівів інсектицидами у найбільш важливі для формування майбутнього врожаю періоди. Адже саме при проходженні культурою цих фаз свого розвитку відбувається масове пошкодження рослин комахами-фітофагами. Такими фазами є:

  1. початок виходу в трубку;
  2. поява прапорцевого листка;
  3. налив зерна: молочна та молочно-воскова стиглість. 
undefined

Вибір препаратів для контролю комах-шкідників у цей період повинен залежати від видового складу шкідників, фаз їхнього розвитку та способу живлення. Також у разі формування погодних умов, сприятливих для розвитку та збільшення популяції комах-фітофагів, може бути доцільним проведення додаткових інсектицидних обробок, у тому числі й в осінній період вегетації культури.

Made with